fbpx

Kde nájsť skvelé obrázky pre vaše dizajnové projekty?

Potrebujete obrázok pre návrh a hlavne rýchlo. Ale nie vždy máte predstavu, čo presne hľadáte. Ale máte pocit že to nebudete vedieť, kým to nenájdete.
V takýchto prípadoch pomáha prechádzať zásobu obrázkov, aby vám poskytla nápady a inšpiráciu. Tu je niekoľko miest, kde môžete ísť.01. Britská knižnica

Chcete priniesť svojmu dizajnu nádych minulosti? Jedno riešenie by mohlo byť spracovanie niekoľkých najpôsobivejších snímok minulých storočí a urobiť s nimi niečo kreatívne. Dobrou správou je, že táto britská knižnica obsahuje prekvapivo veľké množstvo snímok online.

Obrazové zbierky na stránkach Flickr Commons ponúkajú prístup k miliónom verejných obrázkov vrátane máp, obrazov, fotografií, reklám a ilustrácií, ktoré vás len povzbudzujú, aby ste ich preskúmali a opätovne použili.

S kategóriami, vrátane všetkého od flóry a architektúry až po fantastické scény, sa tu zobrazuje mnoho inšpirácie. či už ich použijete do svojich návrhov alebo ako odrazový mostík pre vlastné fotografické alebo ilustračné nápady.02. SpaceX

SpaceX navrhuje, vyrába a spúšťa pokročilé rakety a kozmické lode. A jej oficiálny Flickr účet poskytuje množstvo oficiálnych obrázkov pre verejnosť a médiá bez obmedzenia autorských práv.

Väčšina z nich, samozrejme, zahŕňa rakety a vesmírne modely. Takže ak váš projekt sa točí okolo vesmíru alebo sci-fi témy, tu je veľa skvelých snímok, ktoré vám môžu oživiť vašem návrhy.03. Jay Mantr

Jay Mantri je dizajnér so sídlom v Santa Monice, ktorý každý štvrtok postne sedem nových fotografií s licenciou Creative Commons CC0, čo znamená, že ich môžete bezplatne použiť v osobných aj komerčných projektoch. Medzi týmito zbierkami nájdete snímky nádhernej krajiny, architektonickéh detaily alebo celkom abstraktné obrázky.04. Realistic Shots (Realistické zábery)

Realistic Shots je projekt, ktorý založil v roku 2014 Henry Reyes, webový vývojár a zakladateľ spoločnosti Commit 2 Design.

Je to súčasť protestu proti nadmernému využívaniu retuše a úpravám v Photoshope. poskytuje presne to, čo sľubuje: celý rad ostrých fotografií, ktoré ukazujú realitu života, bez retuše.

Pri bezplatnom objednaní, budete mať každý týždeň sedem fotografií vo vysokom rozlíšení pre osobné a komerčné využitie a neustále sa meniace témy. Reyes len žiada, aby ste s nimi na oplátku “urobili niečo kreatívne” ^_^05. Life of Pix

Každý týždeň spoločnosť Leeroy, reklamná agentúra v Montreale, pridáva do svojej knižnice “Life of Pix” banku fotografií s vysokým rozlíšením.

Všetky sú profesionálne nafotené a často netradičné a zaujímavé. Nehovoriac o tom, že sú všetky verejné a môžu byť stiahnuté zadarmo a používané v komerčných a osobných projektoch.

Život spoločnosti Pix ponúka tiež skvelý spôsob, ako objaviť nových fotografov: každý týždeň sa dáva do popredia nový “fotograf týždňa”.06. PicJumbo

“Bol som webový dizajnér, fotograf a vývojár WordPress a o niekoľko rokov neskôr nebolo k dispozícii žiadne obrázky s vysokým rozlíšením.” Dizajnér Viktor Hanáček, žijúci v Českej republike.

Takže vytvoril Picjumbo, ktorý teraz obsahuje viac ako 1500 jeho obrázkov vo vysokom rozlíšení, pre dizajnérov, blogerov a podnikateľov na stiahnutie a používanie zadarmo.

Hanáček má celkom unikátny štýl a vezme svet na jeho miesto plné zábavy a nepredvídateľných záberov. obrázkytipyzdarma

Leave a comment:

Top